Творча активність учителів та учнів - необхідна умова успіху, радикальних змін в освіті,
а значить, і в суспільстві (Ю.П.Ситник).
22 листопада 2016 року на базі навчально-виховного комплексу "Любисток" відбувся міський семінар-практикум учителів математики з проблеми "Використання сучасних технологій навчання як важливий чинник впливу на складові педагогічної майстерності вчителів математики".
Семінар відкрила методист ММЦ Інна Дмитрівна Терлецька. В своєму виступі зазначила, що в школі особливе місце відводиться сучасним технологіям навчання, які направлені на формування особистості, яка спроможна саморозвиватися й самореалізуватися, а роль математики як навчального предмета є найбільшою в плані формування світогляду та творчого мислення учнів.
Директор НВК "Любисток" Віра Іванівна Сопетик презентувала роботу навчального закладу з даної проблеми, досягнення учнівського та педагогічного колективів.
Терлецька І.Д. ознайомила педагогів із застосуванням віртуальних середовищ, онлайн-сервісів та створенням інтерактивних вправ на уроках математики. Учасники семінару-практикуму ознайомилися з сучасними технологіями навчання, які використовують на уроках учителі НВК, відвідали урок-проект у 6-А класі "Звичайні дроби в нашому житті" (учитель математики Ботюк С.І.), демонстраційний урок алгебри у 8-А класі "Тотожні перетворення раціональних виразів" (учитель математики Довгань І.В.), майстер-клас із теми "Використання програмових засобів навчання на уроках математики»(учитель інформатики Чевка Т.М.).
Під час рефлексії, використовуючи метод "Вільний мікрофон", учасники семінару-практикуму ухвалили ряд рекомендацій, відзначили високий рівень проведення методичного заходу.
"Світ стрімко змінюється. Удосконалюються технології навчання, мета та завдання сучасної освіти: формування знань і умінь поступається місцем формуванню компетентностей. Школи оснащуються комп'ютерною технікою, електронними ресурсами, забезпечуються доступом в Інтернет. І все-таки не комп'ютер, а вчитель – найважливіша складова навчального процесу. Але якщо вчитель не розвиватиметься сам, то компетентністний підхід навряд чи може бути реалізований при традиційних формах і методах навчання. Тільки володіння вчителем сучасними технологіями навчання може сприяти високому рівневі знань учнів", - зазначила Інна Дмитрівна Терлецька, завершуючи семінар.
Немає коментарів:
Дописати коментар