четвер, 26 травня 2022 р.

Лайфхаки нового часу для складання тесту з математики від Юрія Захарійченко

 

 Налаштуйтесь на простіший, але прискорений формат роботи

Тест із математики міститиме 20 запитань, буде «швидкісним» і пройде у вельми жорстких часових рамках — 30 хвилин.

Тому виграватимуть не знання, як було раніше, а вміння швидко вирішити завдання, не роздумуючи надто довго. Сприймайте це як цікавий челендж.

Головна особливість тесту — легкі завдання. На них учень зможе дати усну відповідь одразу. Тож не треба писати на папірці розв’язання, багато думати. Треба: використовувати ерудицію на максимум, як і набуту роками компетентність, та навіть задіювати інтуїцію.

Важливе правильне психологічне налаштування на новий формат роботи. Тож обов’язково раджу пройти пробний тест із математики, який з’явиться на офіційному сайті УЦОЯО через один-два тижні.

Збірниками завдань для підготовки до ЗНО наразі не раджу користуватися — вони не актуальні. Там є багато варіантів складних задач, яких не буде в цьогорічному тесті, тож і час на них витрачати не потрібно.

6 лайфхаків від Юрія Захарійченка для вдалого складання тесту

📌Якщо завдання із формулами — дійте по пам’яті

Розберіться з формулами, які будуть у вашому робочому зошиті у формі довідкових матеріалів. Адже формули в задачах будуть стовідсотково — нехай абітурієнти не хвилюються та просто мають це на увазі. Та часу на пошуки не буде. Раджу не думати довго: «Так, що ж мені туди підставити? Як воно співставлено з умовою задачі?» На все це часу у вас не буде. Дійте швидко, а ще краще — по пам’яті. Р-р-раз — підглянув, підставив і записав.

Саме тому ви маєте чітко знати, на якій сторінці у вашому робочому зошиті й де саме розміщена кожна тема математики, які формули із цієї теми у вас є, а які ви можете вивести самостійно з наданих формул.

📌Не переписуйте умову на чернетку — економте час

Я знаю багато учнів, для яких комфортніше спершу записати умову задачі на листочок. Але наполегливо прошу цього не робити — часу не буде.

📌«Не закохуйтесь» у задачі

Я знаю дітей, які загоряються азартом, якщо в них не виходить з першого разу вирішити якесь завдання. Прокидається спортивний інтерес: «Я ж точно знаю, я вчив. Зараз подумаю, покручу цю задачку…» Ні, у вас не буде такої можливості — кидайте це непідкорене завдання і рухайтесь далі. Якщо залишиться час — повернетесь і внесете відповідь.

📌Вебінари з підготовки до тесту на YouTube — один з найкращих помічників

На YouTube є плейліст із 18 вебінарами для iLearn (перейти), які я записав для зручної підготовки до тесту з математики. Раджу їх переглянути. План кожного вебінару я складав так, що є задачі прості й складні. Тож усе, що вам потрібно, — підготуватися до простих завдань. Там, де починаються складні, вимикайте.

Також рекомендую переглянути вебінари за 2021 рік (переглянути) і теж орієнтуватися на виконання легких задач. Повторю — не розв’язуйте останні 3–4 найскладніші завдання, адже таких 100% цього року в тесті не буде. Не розв’язуйте задач із великими умовами, з параметрами, складні задачі зі стереометрії.

📌Зверніть увагу на слабкі сторони під час пробного онлайн-тестування

Через один-два тижні ви зможете пройти пробний тест із математики.

Якщо помітите, що вам не дуже добре дається певний вид завдань — не засмучуйтесь. До липня ще є час прокачати слабкі сторони. Але коли до тесту залишиться менш ніж місяць — не концентруйтесь лише на тому, що не виходить. Згадайте спортсменів, які готуються до Олімпійських ігор: вони не тренують лише біцепси чи спину, вони тренують усі м’язи організму. Тож вашим завданням за три-чотири тижні до тесту стане генеральний прогін усіх видів завдань з огляду на результати пробного тесту.

📌Вірте в себе

Це дуже важливий пункт. Тож навіть у ці складні часи продовжуйте працювати над своїм характером та світоглядом. Змінюйтесь на краще, вдосконалюйте себе. Але фанатичної підготовки до тестування не потрібно. Плануйте кожен робочий день так, щоб у ньому залишалося місце для відпочинку, фізичних вправ, спілкування з друзями, прогулянок на свіжому повітрі.

Безпосередньо під час тесту мобілізуйтеся, сконцентруйтеся та продемонструйте свою майстерність. Вірте в себе і робіть усе з любов’ю. Якщо ви зробили саме такий вибір, то ви, однозначно, приречені на УСПІХ!

Джерело: сайт "Освіторія" перейти

Немає коментарів:

Дописати коментар